Zajęcia konwersacyjne – Rozmawiamy o wszystkim

1. Jak przygotować się do zajęć konwersacyjnych prowadzonych pod moim przewodnictwem?

Wybierz temat spośród kilku propozycji, które otrzymasz przed lekcją.

Przygotowuj odpowiedzi na przesłane pytania bądź – jeśli nie możesz poświęcić zbyt wiele czasu na przygotowanie się do rozmowy – zapoznaj się z zawartością pytań przed lekcją.

Jeśli otrzymanie zestawu słownictwa związanego z tematem ułatwi Ci przygotowanie do lekcji, taki zestaw trafi do Ciebie zaraz po wybraniu tematu.

2. Czego możesz się spodziewać na lekcji?

W trakcie naszej rozmowy każdy z popełnionych błędów zostanie Ci wskazany, ale nie w formie gotowego rozwiązania. Zostaniesz pokierowany/a w taki sposób, abyś mógł/a poprawić się samodzielnie.

Jeśli błędy będą związane z wymową zostaną one od razu skorygowane. Naśladując prawidłowy sposób wymowy zostaniesz poproszony/a o powtórne użycie danego wyrazu lub zwrotu.

3. Co stanie się po lekcji?

Otrzymasz jej podsumowanie zawierające listę słownictwa (wyrazy/zwroty nowe lub warte zapamiętania) jak i zagadnień gramatycznych, które warto sobie pokrótce odświeżyć lub należy dodatkowo poćwiczyć.

Lista słownictwa zostanie podzielona na dwie części:

  • pierwsza to wyrazy i zwroty bezpośrednio związane z naszą rozmową,
  • druga to wyrazy, które wymagają ćwiczeń na prawidłową wymowę.

Zalecam założenie własnego konta na stronie quizlet.com, aby systematycznie ćwiczyć słownictwo. Aby ten proces usprawnić na samym początku naszej współpracy, listy przy wykorzystaniu wspomnianej aplikacji zostaną opracowane przeze mnie. Najważniejsza zasada do zapamiętania! – słownictwa uczymy się zawsze w kontekście.

Dodatkowo otrzymasz linki do materiałów dostępnych w internecie a powiązanych z zagadnieniami, które powinieneś/powinnaś poćwiczyć.

4. Co pomiędzy lekcjami?

Jeśli możesz (jest to jak najbardziej wskazane) poświęcić czas na samodzielną naukę pomiędzy zajęciami – mam na myśli naukę niezwiązaną z tematem naszych zajęć – opracuję dla Ciebie plan ze szczegółowymi propozycjami wspomagającymi jej przebieg. Skupiamy się głównie na rozwijaniu umiejętności słuchania; zaproponowane przeze mnie materiały pomogą Ci uczynić ją uporządkowaną i bardziej intensywną.

Co Ty na to?

Jeśli jesteś zainteresowany/a,

wypełnij ankietę zgłoszeniową lub napisz na adres anglokram@wp.pl

Koszt przeprowadzania lekcji wraz z jej przygotowaniem to:

60 zł (za 60 minut zajęć.)

Ułożenie planu działania na okres pomiędzy lekcjami nie jest częścią standardowych zajęć. Jest to kwota dodatkowo płatna – jednorazowo, za każdym razem ustalana indywidualnie. Opracowanie planu nauki własnej wykonuję na życzenie kursanta.